Asystentka Dyrektora Artystycznego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George’a Gershwina w latach 2015-2017. Od najmłodszych lat współtworzyła widowiska teatralne i artystyczne. Współpracowała z artystami scen polskich. Asystentka reżysera przy wydarzeniach  takich jak: koncerty „ Z piosenką przez świat”, „Uśmiech PRL-u  koncercie finałowym WOŚP w Markach, Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „ Rozśpiewane M1”. Asystentka reżysera oraz konferansjerka przy spotkaniu lokalnych przedsiębiorców w Ząbkach  „Dobry wieczór Rosjo”, a także menadżer koncertu „Artyści – Artystom”, który odbył się w kwietniu 2017 r. w klubie SPATiF W Warszawie.

W latach 50. XX wieku uczęszczał do Szkoły Baletowej przy Operze Wrocławskiej. W latach 1965-1971 był aktorem Teatru Pantomimy Gest we Wrocławiu. W 1976 zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu w Warszawie. W latach 1971–1991 związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie. W latach 1990–1993 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej. Główny reżyser Opery Wrocławskiej. Starszy wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 1992–1994 dyrektor naczelny i artystyczny Operetki Warszawskiej. W latach 1996–1997 główny reżyser Teatru Żydowskiego w Warszawie. W latach 1996–2000 dyrektor generalny Stowarzyszenia Niezależnych Autorów Radiowych i Telewizyjnych SNART w Warszawie. W latach 2001–2007 twórca i dyrektor artystyczny Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze.Ma w swoim dorobku ponad 100 realizacji reżyserskich, a także wiele ról filmowych i telewizyjnych.

 

 

Polska aktorka, matka Agaty, Pauliny, Jana, była żona Wojciecha Młynarskiego.W 1960 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Godlewska jest autorką wspomnień pt. "Jestem, po prostu jestem" wydawnictwa Historia i życie. Wieloletni pedagog i wychowawca młodzieży aktorskiej. Obecnie przewodniczy Sekcji Estrady Zarządu Głównego Związku Aktorów Scen Polskich.

 

 

Polska aktorka teatralna. W 1976 ukończyła wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi. Grała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, a następnie w Teatrze Narodowym i Teatrze Nowym w Warszawie. Obecnie gra na scenie Teatru Rampa. Wieloletni pedagog w PWSF,TViT oraz WSKiMS im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Wdowa po polskim aktorze i reżyserze Adamie Hanuszkiewiczu.

 

 

Rozmaite gremia wyróżniają Marka Torzewskiego za jego sztukę wokalną, za rozsławianie polskiej kultury w świecie i wybitna indiwidualność  artystyczna i osobowosciowa . Dla przykładu: jako pierwszy polski artysta dał recital w Kwaterze Głównej NATO w Shepe, inaugurował też Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii, gdzie od lat mieszka. Na stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy artysta w Polsce wykonał nasz hymn przed meczem Polska – Ukraina. A jego autorska piosenka „Do przodu, Polsko” została uznana jako hymn reprezentacji.

Tak więc aktywność zawodowa i pasje Marka Torzewskiego od lat wykraczają poza szacowne sceny operowe – w ojczyźnie, a także w Europie i za oceanem. Dlatego i nagrody obejmują rozmaite sfery jego intensywnego życia. Od pierwszego sukcesu, niedługo po studiach, na międzynarodowym konkursie wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy w 1984 r. – po uznanie polskiego resortu kultury i choćby ze strony Stowarzyszenia Mały Książę, które Torzewskiemu, jego żonie, aktorce i menedżerowi Barbarze Romanowicz-Torzewskiej oraz także uzdolnionej wokalnie ich córce Agacie przyznało honorowy tytuł Przyjaciela Małego Księcia za najlepszy wizerunek Polskiej Rodziny Artystycznej na Świecie.

 

Zasłużony pracownik kultury Ukrainy. Reżyser teatralny, aktor i organizator konkursów piękności. Studiował w szkole estradowo – cyrkowej w Kijowie oraz w kijowskim Państwowym Instytucie Kultury. Od 1989 do 2018 roku wyreżyserował ponad 250 konkursów, festiwali, programów i spektakli.

 

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.  Debiutowała rolą Meli „ Moralność Pani Dulskiej„ w reżyserii Jadwigi Chojnackiej w Teatrze Studio w Łodzi . Aktorka  Teatru Powszechnego w Łodzi, występowała także w wielu spoktaklach telewizyjnych. W połowie lat 80- tych wyjechała na stale do Belgii .W latach 90-tych odbyła liczne podróże w Europie i Ameryce, jako menager swojego męża Marka Torzewskiego – solisty śpiewaka Opery Królewskiej w Brukseli. W tym samym czasie Barbara Romanowicz - Torzewska występuje w spektaklu „ Siostra Angelika” w Teatrze królewskim de la Monnaie w Brukseli. Jest autorka tekstów do kompozycji Michale Leisejd, Antonio Baldassare, Ruggiero Munafo, Zertha, które znajdują się na płytach Marka Torzewskiego „ Nic nie dane jest na zawsze „i „ Magnes Dusz „. W roku 2006 gra w filmie w reżyserii Jacka Bromskiego „ U Pana Boga w ogródku”a w 2009 w następnym filmie Jacka Bromskiego „ U Pana Boga za miedza”.

Główny Specjalista w Biurze Promocji, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Ząbki. Z zawodu dziennikarz. Ukończyła Wydział Politologii w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, a także Wydział Administracji i Nauk Społecznych na Politechnice Warszawskiej. Przez wiele lat pracowała jako kierownik podyplomowych studiów Logopedii Medialnej oraz  dziekanatu na Wydziale Aktorskim WSKiMS.